Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

STADION MIEJSKI

Historia tego obiektu sięga lat dwudziestych okresu międzywojennego, kiedy funkcjonował jako stadion wielofunkcyjny do organizacji imprez miejskich. W latach pięćdziesiątych prowadzono tu rozgrywki żużlowe (jako zaplecze Sparty Wrocław). W późniejszym czasie stadion przekształcono wyłącznie pod kątem uprawiania piłki nożnej. Jest to obiekt po remoncie, który spowodowany był powodzią w 1997 roku. Pierwotnie stadion posiadał 1278 plastikowych miejsc siedzących. Na dzień dzisiejszy jest ich ponad 600.

Obiekt ten jest po stadionie „Olimpijskim” we Wrocławiu drugim stadionem na Dolnym Śląsku, który posiada sztuczne oświetlenie i to dwóch płyt boiskowych. Obiekt wykorzystywany jest przede wszystkim do rozgrywek i meczy piłkarskich klubów: Międzyzakładowy Robotniczy Klub Sportowy „Kuźnia” Jawor oraz Uczniowski Klub Sportowy Javoria Jawor. Prowadzone są na nim również wszelkie imprezy kulturalno-sportowe.

Organizuje się tutaj koncerty zespołów muzycznych i festyny sportowo-rekreacyjne. Organizowano tu np. dożynki wojewódzkie i diecezjalne. Obiekt ten służy miastu do prowadzenia imprez masowych.

W sprawie korzystania ze Stadionu Miejskiego prosimy o kontakt pod nr tel.: 76 870 26 46, kom. 695 815 005
lub pod adresem e-mail: osir@jawor.pl

Imieniny

Oficjalne Media Społecznościowe

Zegar